OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU – 9.12.2018 r.

1. Dzisiaj, tj. w drugą niedzielę Adwentu, Konferencja Episkopatu Polski, organizuje już po raz kolejny, Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na odradzający się Kościół Katolicki w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej i niesienie pomocy duchowej i materialnej katolikom na Wschodzie - jako dar składamy ofiary do puszek.

2. Spotkanie dla Kandydatów przed Bierzmowaniem (VII kl. SP. odbędzie się 11. grudnia., tj. we wtorek, o godz. 18.00.

3. W czwartek, 13. grudnia, przypada wspomnienie Świętej Łucji. Tego dnia, przypada Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, który był smutnym okresem w naszej historii. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i módlmy się by nasza umiłowana Ojczyzna rozwijała się w pokoju, a wszyscy jej obywatele czuli się bezpieczni.

4. Dnia, 14. grudnia, w dniu, w którym Kościół wspomina Świętego Jana od Krzyża, Imieniny obchodził będzie Pasterz Diecezji Ksiądz Biskup Jan Tyrawa – w intencji Księdza Biskupa modlić się będziemy w piątek, podczas Mszy św. o godz. 7.00. Wypraszajmy Drogiemu Księdzu Biskupowi zdrowie, siły i dary Ducha Świętego w pełnieniu apostolskiej posługi dla duchowego dobra naszej Diecezji, Ojczyzny i Kościoła Powszechnego.

5. Najbardziej właściwym przygotowaniem na przyjście Pana i do zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego jest nasz udział w Roratach – Mszy św. ku czci Matki Bożej, tradycyjnie sprawowanej o świcie dnia. Roraty odprawiamy o godz. 7.00., od poniedziałku do piątku. Obecność dzieci i młodzieży, obecność rodziców, dziadków i dorosłych na Roratach, bez wątpienia, zaowocuje Bożą łaską w naszych rodzinach.

6. W Adwencie, zachęcamy także do udziału w Jutrzni, porannej modlitwę Kościoła, od poniedziałku do czwartku, o godz. 6.00.

7. Okazja do Spowiedzi św. 15 min. przed Mszą św. i w czasie Rorat.

8. Nowenna, w środę o godz. 17.30.

9. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartek do godz. 20.00.

10. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzane są świece Caritas. Zapalenie tej świecy w wigilijny wieczór, będzie wymownym znakiem przyjęcia Chrystusa, w osobie człowieka cierpiącego, opuszczonego, potrzebującego pomocy – szczególnie dziecka. Świece i opłatki na stół wigilijny można nabywać po Mszy św. u p. Józefa.

11. Można też zakupić bilety na koncert kolęd „Betlejem w Bydgoszczy”, który odbędzie się w Hali Łuczniczka, 5. stycznia. Podczas koncertu śpiewać będą gwiazdy polskiej estrady. Bilety w cenie 50, 60 i 80 zł. są do nabycia u Pana Józefa.

12. W przyszłą, to jest w III niedzielę Adwentu, podczas Mszy św. o godz. 11.30. zostaną pobłogosławione figurki Dzieciątka Jezus oraz żłóbki, zwane stajenkami, które stawiamy w naszych domach w okresie Bożego Narodzenia. Dzieci przyniosą figurki Dzieciątka, które mają od lat w swoich domach lub nowe.

13. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjno-remontowa – część ofiar musi być przeznaczona na opłatę rachunków za ogrzewanie kościoła oraz domu parafialnego i dolnych pomieszczeń, z których korzystają wspólnoty i stowarzyszenia działające przy naszej świątyni parafialnej.

14. W przyszłą niedzielę, nasza parafialna schola, rozprowadzać będzie ozdoby świąteczne.

15. W czwartek Opłatek dla Seniorów i wszystkich chętnych, o godz. 15.00, w Sali parafialnej.

16. Za tydzień kiermasz dewocjonaliów – w Dolnym kościele.

17. Odwiedziny chorych posługą sakramentalną, spoza stałej listy – 15. grudnia. Zgłoszenia w zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej.

18. Trwa „Mała Peregrynacja” Kopii Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości w mieszkaniach Parafian – zapisy w Biurze Parafialnym, program peregrynacji w mieszkaniu można pobrać w kruchcie kościelnej. Zachęcamy Drogich Parafian, by chętnie przyjęli Matkę Boża w tym „Małym znaku obrazu – Kopii”, i w ten sposób wzmocnili swoją osobistą duchowość.

19. Chętnie czytajmy prasę katolicką, szczególnie Przewodnik Katolicki.

20. Najmilsi! Niech kolejne dni Adwentu będą przeżywane przez nas w duchu radości i oczekiwania, co wyraża bardzo sugestywnie, osiemnastowieczna pieśń adwentowa, której słowa tak brzmią: Ach, ciesz się Adama plemię, Zbawiciel zejdzie na ziemie, Drzyj, piekło, On twe mocy w wiecznej pogrąży nocy….