OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU – 4.12.2022 r.

1. Dzisiaj, tj. w drugą niedzielę Adwentu, Konferencja Episkopatu Polski, organizuje już po raz kolejny, Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na odradzający się Kościół Katolicki w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej i niesienie pomocy duchowej i materialnej katolikom na Wschodzie - jako dar składamy ofiary do puszek.

2. Nowenna w środę, o godz. 17.30, Msza św. w intencjach nowenny o godz. 17.00. Prośby i podziękowania można składać w biurze parafialnym.

3. W czwartek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00; o godz. 9.30., uczcimy Matkę Bożą, śpiewem Godzinek. Błogosławieństwo medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii o godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartek do godz. 13.00.

4. Najbardziej właściwym przygotowaniem na przyjście Pana i do zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego jest nasz udział w Roratach – Mszy św. ku czci Matki Bożej, tradycyjnie sprawowanej o świcie dnia. Roraty odprawiamy o godz. 7.00, od poniedziałku do piątku. Zachęcamy dzieci i Wiernych dorosłych do przychodzenia z lampionami.

5. Przed Roratami, o godz. 6.00 – od poniedziałku do czwartku, odmawiana jest Jutrznia.

6. Caritas Diecezji Bydgoskiej rozpoczyna rozprowadzanie świec w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena dużej świecy – 18 zł, małej – 10 zł.

7. Opłatki na stół wigilijny można nabywać, po Mszy św., u Pana Józefa. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary, które przeznaczone są na opłaty na energię elektryczną.

8. W przyszłą, to jest w III niedzielę Adwentu, podczas Mszy św. o godz. 11.30. zostaną pobłogosławione figurki Dzieciątka Jezus oraz żłóbki, zwane stajenkami, które stawiamy w naszych domach w okresie Bożego Narodzenia.

9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na zakup choinek i dekoracji świątecznych do kościoła parafialnego.

10. Chętnie czytajmy prasę katolicką, szczególnie Przewodnik Katolicki.

11. Najmilsi! Niech kolejne dni Adwentu będą przeżywane przez nas w duchu radości i oczekiwania, co wyraża bardzo sugestywnie, osiemnastowieczna pieśń adwentowa, której słowa tak brzmią: Ach, ciesz się Adama plemię, Zbawiciel zejdzie na ziemie, Drzyj, piekło, On twe mocy w wiecznej pogrąży nocy….

12. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Helenę Sas z ul. Baczyńskiego, śp. Danutę Teresińską z ul. Lecha Kaczyńskiego. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…