OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU – 5.12.2021 r.

1. Dzisiaj, tj. w drugą niedzielę Adwentu, Konferencja Episkopatu Polski, organizuje już po raz kolejny, Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na odradzający się Kościół Katolicki w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej i niesienie pomocy duchowej i materialnej katolikom na Wschodzie - jako dar składamy ofiary do puszek.

2. Spotkanie dla Kandydatów przed Bierzmowaniem (I kl. szk. średniej), odbędzie się 7. grudnia, tj. we wtorek, o godz. 18.00.

3. W środę, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o godz. 7.00 i 17.00; o godz. 6.30., uczcimy Matkę Bożą, śpiewem Godzinek. Błogosławieństwo medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii o godz. 17.00. Nowenna w środę, po Mszy św. o godz. 17.00.

4. Najbardziej właściwym przygotowaniem na przyjście Pana i do zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego jest nasz udział w Roratach – Mszy św. ku czci Matki Bożej, tradycyjnie sprawowanej o świcie dnia. Roraty odprawiamy o godz. 7.00., od poniedziałku do piątku. Zachęcamy dzieci i Wiernych dorosłych do przychodzenia z lampionami.

5. Przed Roratami, o godz. 6.00. – od poniedziałku do czwartku, odmawiana jest w kaplicy chrzcielnej Jutrznia.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartek do godz. 20.00, wspólny różaniec o oddalenie epidemii i zdrowie dla zakażonych o g. 19.30.

7. Caritas Diecezjalna rozpoczyna rozprowadzanie świec w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena dużej świecy – 15 zł, małej – 8 zł. Opłatki na stół wigilijny można nabywać, po Mszy św., u Pana Józefa. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary, które przeznaczone są na opłaty na energię elektryczną.

8. Spotkania nowego kręgu Domowego Kościoła Domowego odbywają się w parafii pw. Św. Polskich Braci Męczenników – zachęcamy chętne małżeństwa do podjęcia formacji w Kościele Domowym – szczegółowe informacje w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.

9. W przyszłą, to jest w III niedzielę Adwentu, podczas Mszy św. o godz. 11.30. zostaną pobłogosławione figurki Dzieciątka Jezus oraz żłóbki, zwane stajenkami, które stawiamy w naszych domach w okresie Bożego Narodzenia.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na zakup choinek i dekoracji świątecznych do kościoła parafialnego.

11. Wiernych prosimy o zachowywanie odległości w podchodzeniu do Komunii św. Przypominamy o konieczności zakrywania w kościele ust i nosa. Pamiętajmy o dezynfekcji rąk.

12. Najmilsi! Niech kolejne dni Adwentu będą przeżywane przez nas w duchu radości i oczekiwania, co wyraża bardzo sugestywnie, osiemnastowieczna pieśń adwentowa, której słowa tak brzmią: Ach, ciesz się Adama plemię, Zbawiciel zejdzie na ziemie, Drzyj, piekło, On twe mocy w wiecznej pogrąży nocy….

13. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Romana Cholewczyńskiego z ul. Baczyńskiego. Rodzinie przeżywającej żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłego ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…