OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022 r.

1. Spotkanie z Rodzicami dzieci przed Pierwszą Komunią św. odbędzie się 28 września (środa) o godz. 18.30.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30; zaś o godz. 18.00 – Msza św. w intencjach Nowenny.

3. W czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00., odprawimy nabożeństwo eucharystyczne, adoracja Najświętszego Sakramentu, potrwa do godz. 20.00, a o godz. 19.30 – wspólny różaniec.

4. W I sobotę miesiąca, Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi będzie celebrowana o godz. 9.00 – adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.00.

5. Zbliża się październik, który tradycyjnie jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej. Od soboty rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. W sobotę, różaniec, o godz. 17.30, a w niedziele, po Mszy św. o godz. 8.00, ze szczególnym zaangażowaniem róż Żywego Różańca.

6. We wtorek przypada wspomnienie Świętego Wincentego a’ Paulo, w środę przypada wspomnienie Świętego Wacława, w czwartek obchodzone będzie święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała, w piątek, uczcimy Świętego Hieronima; w sobotę - wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.

7. Spotkanie formacyjne z udziałem Kandydatów do Bierzmowania – z kl. VIII SP, odbędzie się 5 października, tj. w środę, o godz. 18.30. Przypominamy, że uczniowie kl. VII i VIII powinni złożyć deklarację zgłoszeniową w biurze parafialnym. Szczegóły dotyczące formacji Kandydatów do Bierzmowania można uzyskać u Ks. Łukasza.

8. Parafia pw. Świętych Polskich Braci Męczenników organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę, w dniach 20/21 października – szczegóły w gablocie ogłoszeniowej.

9. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

10. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Zofię Janton z ul. Kapuściska, śp. Marię Dembińską z ul. Noakowskiego, śp. Marię Wojciechowską z ul. Baczyńskiego, śp. Jadwigę Staniul z ul. Dekarzy. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłą ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…