OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2017 r.

1. Trwa miesiąc abstynencji i ograniczenia spożywania napojów alkoholowych. W poniedziałek, o godz. 17.30., wystawienie Najświętszego Sakramentu i sierpniowe modlitwy o trzeźwość.

2. Msza św., w poniedziałek 14. sierpnia, o godz. 18.00., będzie już Mszą Wigilii uroczystości Wniebowzięcia NMP. We wtorek, na zakończenie każdej Mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów. Przez symbolikę kłosów zbóż, owoców i kwiatów, Maryja jest pokazana w duchowej dojrzałości i wysławiana jako wspaniały i najdoskonalszy owoc Odkupienia a zarazem obraz przyszłości Kościoła. We wtorek, Apel Maryjny o godz. 20.30. Zachęcamy do udziału! We wtorek, od rana, klub seniora będzie rozprowadzał bukieciki z ziołami.

3. Dnia 15. sierpnia, wspominać też będziemy zwycięski bój nad armią bolszewicką. BITWA WARSZAWSKA z 1920 roku, zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i nie rozprzestrzenieniu się rewolucji komunistycznej w Europie Zachodniej. Cud nad Wisłą został uznany za 18. najważniejszą bitwę w historii. Tego dnia, swoje święto obchodzi Wojsko Polskie, które szanujemy i cenimy.

4. W środę, po Mszy św. o godz. 17.00., nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 5. W czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00., odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Przyjmowane są zapisy na pielgrzymkę ludzi pracy do Częstochowy, w dniach 16. i 17. września – koszt 60zł.

7. Zachęcamy do nabywania cegiełek Caritas.

8. W przyszłą niedzielę składka remontowo- inwestycyjna. Od poniedziałku rozpocznie się remont w Dolnym Kościele.

9. Niech Najświętsza Maryja Panna, Wniebowzięta Królowa ma nas w swojej opiece!