OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12. niedziela „w ciągu roku” - 20.06.2021 r.

1. W czwartek, uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Żaden święty nie wyrył w zwyczajach polskich tak silnych śladów jak Jan Chrzciciel, np. istnieje przekonanie, że przed 24. czerwca nie należy się kąpać w rzekach, jeziorach i rwących potokach, bo jak mawiali nasi ojcowie - jeszcze Święty znad Jordanu wody nie poświęcił.

2. W czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00, o godz. 19.30 – wspólny różaniec.

3. W piątek, Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 20.00.

4. Przypominamy, że od niedzieli 27 czerwca, do 5 września włącznie, nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.

5. Rodziców uczniów z II kl. szkoły podstawowej, prosimy o odbieranie i oddawanie deklaracji zgłoszeniowych przed Pierwszą Komunią świętą w 2022 roku. Deklaracje są do odbioru w zakrystii i w Biurze parafialnym.

6. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

7. Przypominamy o konieczności zakrywania w kościele ust i nosa. Pamiętajmy też o zachowaniu odpowiedniego dystansu.

8. Wyjeżdżającym w najbliższych dniach na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego odpoczynku. Przekazujemy słowo pozdrowienia także Gościom, odwiedzającym naszą parafialną świątynię, oraz przebywającym u swoich bliskich, krewnych i znajomych.

9. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Leona Igielskiego z ul. Noakowskiego, śp. Zdzisławę Lipińską z ul. Baczyńskiego, sp. Jana Laskowskiego z ul. Baczyńskiego, śp. Jadwigę Szymańską z ul. Sandomierskiej. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…