OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 NIEDZIELA ZWYKŁA –18.08.2019 r.

1. W poniedziałek, po Mszy św. o godz. 17.00. odmówimy sierpniowe modlitwy o trzeźwość.

2. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Bernarda – wielkiego czciciela Matki Najświętszej, w środę Świętego Piusa X Papieża, który odrodził życie eucharystyczne w Kościele; w czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, w sobotę przypada wspomnienie Świętego Bartłomieja Apostoła.

3. Nowenna w środę w łączności ze Mszą św. o godz. 17.00.

4. W czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00., zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament odmówimy litanie do Imienia Jezus i modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyny. Święty Jan Paweł II uczył nas, że podczas adoracji „uczymy się głębiej poznawać Tego, który oddał samego siebie, w różnych tajemnicach swego Boskiego i ludzkiego życia i w ten sposób stajemy się prawdziwymi uczniami Pana” - adoracja w czwartek do godz. 20.00.

5. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

6. Na czas wakacji wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domów. Niech Najświętsza Maryja Panna Częstochowska ma nas wszystkich w swojej matczynej opiece!

7. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Krzysztofa Grabczyńskiego z ul. Sandomierskiej, śp. Helenę Maziej z ul. Sandomierskiej. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych ogarnijmy teraz szczerą modlitwą. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…