OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020 r., ODPUST PARAFIALNY

1. Obchodzimy dzień Odpustu parafialnego. Podczas Mszy św. o godz. 11.30., będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Suma odpustowa celebrowana będzie o godz. 13.00, której przewodniczyć będzie Ksiądz Prymicjant Paweł Gajewski, syn naszej Parafii, wyświęcony przez Biskupa Nazzareno Marconiego Ordynariusza diecezji Maserata we Włoszech. Dzisiaj ostatni dzień rekolekcji Parafialnych, które, od środy prowadzi Ksiądz Dariusz Mroczek ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Dzisiaj też błogosławieństwo niemowląt, dzieci przedszkolnych i kobiet w stanie błogosławionym o godz. 17.00.

2. W środę, nowenna do NMP w łączności ze Mszą św. o godz. 17.00.

3. W najbliższy czwartek nie będzie wieczornej adoracji, z racji prób przed I Komunią św. i Bierzmowaniem.

4. W najbliższą niedzielą odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii św., o godz. 9.45 i 11.15 - z zachowaniem zasad sanitarnych. Na te dwie Msze św., wejście do kościoła zarezerwowane jest tylko dla Gości, wg przyjętych ustaleń - 5 osób od każdego dziecka. Prosimy Wiernych nie związanych z uroczystością Pierwszej Komunii św., o przyjście na Mszę św. w sobotę lub w niedzielę o godz. 7.00, 8.00, 13.00 i 18.00. Podczas Mszy Pierwszokomunijnych plac kościelny będzie zamknięty dla samochodów.

5. Próby przed uroczystością Pierwszej Komunii św.: w poniedziałek i w czwartek (I grupa), we wtorek i w piątek (II grupa) – o godz. 18.00. W środę, od godz. 18.00, Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, przygotowywać będą świątynię parafialną do uroczystości

6. Młodzież przystąpi do Bierzmowania, 29 IX, we wtorek, o godz. 18.00 – szczegółu u Księdza Łukasz; próby przed Bierzmowaniem - w czwartek i w piątek, o godz. – o godz. 19.30. Spowiedź Kandydatów do Bierzmowania, świadków i rodziców Kandydatów - w najbliższą sobotę, od godz. 17.30 do 18.30.

7. Przypominamy o konieczności zakrywania w kościele ust i nosa. Pamiętajmy też o zachowaniu odpowiedniego dystansu – szczególnie podczas przystępowania do Komunii św. i opuszczania świątyni, znak pokoju przekazujemy przez skinienie głową w stronę osób najbliżej stojących.

8. Zgodnie z zaleceniami Władzy Duchownej oraz kierując się prośbą Wiernych, przypominamy, że w niedziele, osoby które pragną przyjąć Komunię św. na rękę, proszone są o podejście do szafarza przy tablicy informacyjnej z napisem „Komunia św. na rękę”, pozostali szafarze udzielają Komunię św. w formie tradycyjnej. Prosimy o dostosowanie się do tego zarządzenia do czasu odwołania epidemii.

9. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

10. Rodzinie Parafialnej i Wiernym, którzy chętnie przychodzą do naszej świątyni na modlitwę – Wszystkim, z okazji Odpustu parafialnego, życzymy przychylności Opatrzności Bożej w przeróżnych okolicznościach życia.