OGŁOSZENIA PARAFIALNE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2017 r.

1. Przeżywana niedziela obchodzona jest jako pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Dzień ten łączy się z wieloma inicjatywami i wydarzeniami. Z tej racji, dzisiaj zbiórka do puszek na ludzi chorych i potrzebujących pomocy z terenu naszej Parafii.

2. W Dolnym Kościele – kiermasz dewocjonaliów do godz. 14.00.

3. Nowenna w środę, o godz. 17.30.

4. W czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00. – modlić się będziemy o pokój na świecie i odmówimy różaniec w intencji Ojczyzny. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Sumie Parafialnej, o godz. 10.00., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, modlić się będziemy o ład Boży, zgodę i pokój w umiłowanej Ojczyźnie. Trudne polskie sprawy polecać będziemy Chrystusowi Królowi Wszechświata, prosząc o nadejście Jego Królestwa – królestwa sprawiedliwości, miłości i pokoju, i ponowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

6. W poniedziałek wspomnimy w liturgii Świętego Rafała Kalinowskiego, we wtorek wspomina się Ofiarowanie NMP – od Maryi chcemy uczyć się jak dochować wierności Bogu, w środę wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego - z tej okazji życzliwością ogarniamy naszych Organistów, a także muzyków i śpiewaków, którzy mieszkają na terenie naszej Parafii i jednocześnie zachęcamy Ich, by swym talentem ubogacali liturgię w naszej świątyni.

7. Za ofiary - gest życzliwości i materialnego wsparcia - okazany prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie, ofiarodawcom składamy szczere „Bóg zapłać”.

8. Kontener na makulaturę wystawiony jest przed Domem parafialnym do wtorku włącznie.

9. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego. Artykuły: „Ile kosztują ustawy antysmogowe”, „Z internetu nic nie znika – bezpieczne zdjęcia w sieci”, „Wdowieństwo – jak otworzyć się na nową miłość”, i inne. Do nabycia także kalendarze kieszonkowe.

10. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Irenę Kołtuniak z ul. Planu 6-letniego, śp. Weronikę Knitter z ul. Architektów, śp. Danutę Kaczmarek z ul. Planu 6-letniego, śp. Leokadie Nowarkiewicz z ul. Noakowskiego. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…