OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 16.06.2019 r.

1. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. w środę o godz. 18.00. będzie już z uroczystości. Msze św. w czwartek o godz. 7.00., 8.00. 10.00., 12.00. i 18.00. Procesję eucharystyczną do 4. ołtarzy, odprawimy po Mszy św., o godz. 10.00. Uroczystość Bożego Ciała, przeżyjmy z wielką godnością i poszanowaniem wobec Najświętszego Sakramentu. Procesja przejdzie przez plac kościelny, następnie wzdłuż sklepu Stokrotka, ulicą Sandomierską, Łukasiewicza, Kapuściska, Baczyńskiego. Zakończenie procesji przed kościołem. Udekorujmy okna na trasie procesji. Właścicieli samochodów prosimy o przestawienie pojazdów na czas trwania procesji. Prośba, by w Boże Ciało (przed procesją) oraz w czasie trwania Oktawy nie ustawiać samochodów na placu kościelnym. Prosimy: Mężczyzn o przygotowanie i niesienie baldachimu, Poczty sztandarowe o przygotowanie i niesienie chorągwi, feretronów i ozdobnych poduszek, wspólnoty neokatechumenalne o przygotowanie śpiewów przy ołtarzach. W procesji uczestniczyć będą Dzieci Pierwszokomunijne pod opieką Rodziców. Dziewczynki sypać będą kwiatki. Prosimy o przynoszenie do kościoła płatków kwiatów do sypania podczas Oktawy – kosz będzie wystawiany w kruchcie pod krzyżem. Odpowiedzialni za przygotowanie ołtarzy są: I ołtarz – rodzice ministrantów i lektorów, II ołtarz - mieszkańcy ulicy Kapuściska, III ołtarz – mieszkańcy ulicy Baczyńskiego, IV ołtarz – p. Józef.

2. Spotkanie osób odpowiedzialnych za przygotowanie ołtarzy i przebieg procesji odbędzie się 17.06. (poniedziałek), o godz. 18.00. w Domu Parafialnym.

3. Dzisiaj, w Dolnym kościele – kiermasz książek, dewocjonaliów i dekoracji na Boże Ciało.

4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00., w piątki o 20.30., w pozostałe dni o godz. 17.30.

5. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

6. Prosimy o odbieranie i oddawanie deklaracji zgłoszeniowych przed Pierwszą Komunią świętą. Deklaracje są do odbioru w zakrystii i w Biurze parafialnym.

7. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę remontowo- inwestycyjną.

8. Zgodnie z decyzją Władzy Duchownej, z dniem 22 czerwca, zostaje odwołany z naszej Parafii – Ks. Wikariusz Grzegorz Wiciński i z tym samym dniem zostaje mianowany Wikariuszem w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Podziękujemy Ks. Grzegorzowi za Jego pięcioletnią, pełną poświęcenia, posługę duszpasterską - w najbliższą środę, podczas Mszy św. o g. 18.00.

9. Zgodnie z decyzją Władzy Duchownej, z dniem 22 czerwca, zostaje mianowany Wikariuszem naszej Parafii – Ks. Maciej Walter dotychczas pracujący w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.

10. Wszystkim życzymy przychylności Opatrzności Bożej.