OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.01.2022 r.

1. Przeżywana niedziela jest obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Często sięgajmy do Pisma świętego szukając w nim pokrzepienia i światła do chrześcijańskiego stylu życia. Wierni świeccy, którzy chcieliby czytać Słowo Boże podczas Mszy świętych, prosimy, by zgłaszali swoją gotowość proklamowania Słowa Bożego. Tę naszą prośbę kierujemy do pań, panów i młodzieży. Chętne osoby do zaangażowania się w liturgię, prosimy by zgłaszały się do Księży Wikariuszy.

2. We wtorek, w liturgii, obchodzone będzie święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.

3. Msze św. w tym tygodniu, w dni zwykłe, sprawowane będą od poniedziałku do piątku, o godz. 7.00, 10.00 i 17.00, w sobotę o godz. 7.00 i 9.00.

4. W środę, nowenna w łączności ze Mszą św. o godz. 10.00.

5. Próba chóru liturgicznego odbędzie się w środę, 26 stycznia, o godz. 18.00. Nadal oczekujemy na męskie głosy.

6. W czwartek, po Mszy św. o godz. 10.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona o godz. 12.00.

7. Spotkanie przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania odbędzie się 1 lutego o godz. 17.30.

8. Odwiedziny chorych z Komunią św. ze stałej listy będą miały miejsce w I i w II sobotę miesiąca lutego. Jeśli jest życzenie dopisania do stałej listy można to uczynić pocztą elektroniczną lub przez indywidualny kontakt z miejscowym duszpasterzem – zawsze prosimy o podanie numeru telefonu.

9. Chętnie czytajmy prasę katolicką, szczególnie Przewodnik Katolicki. Od stycznia cena „Przewodnika Katolickiego” wzrosła o złotówkę – do 7 zł, a egzemplarz z modlitewnikiem będzie kosztował 9,50 zł. W kruchcie są też do nabycia książki o różnej tematyce w niskiej cenie.

10. Do 2. lutego włącznie, do skarbonki z napisem Ofiara kolędowa można złożyć swój dar materialny na utrzymanie i funkcjonowanie świątyni parafialnej. Wszystkim ofiarodawcom, Ksiądz Proboszcz, składa serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary składane do skarbon, na tacę i poprzez bankowość elektroniczną.

11. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się 17 lutego od godz. 8.00 do godz. 18.00 i 18 lutego od godz. 8.00 do godz. 11.00 na parkingu za bramą Domu Parafialnego. U Pana Wacława można uzyskać szczegóły dotyczące zbiórki. Przychody z akcji przeznaczone są na wsparcie Polskich Misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata.

12. Pamiętajmy o zachowywaniu zasad sanitarnych.

13. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Romualda Zabłockiego z ul. Łukasiewicza, śp. Kazimierza Tramę z ul. Sandomierskiej. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…