OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.09.2018 r.

1. Przeżyliśmy wspaniały, dla naszego duchowego wzrostu, czas Nawiedzenia Matki Bożej Królowej Polski, poprzedzony Misjami Parafialnymi. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w pracach porządkowych i przygotowawczych, dziękujemy lektorom i ministrantom, grupom i stowarzyszeniom działającym przy Parafii, wspólnotom neokatechumenalnym, a także Paniom florystkom za przygotowane dekoracje kwiatowe, Podziękowania wyrażamy także Panu Kościelnemu oraz Panu Organiście. Niech Bóg będzie we wszystkim uwielbiony!

2. Po zakończeniu Nawiedzenia Obrazu Częstochowskiego, zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, rozpoczęła się „Mała Peregrynacja” Kopii Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości w mieszkaniach Parafian – zapisy w Biurze Parafialnym, plan peregrynacji w mieszkaniach można pobrać w kruchcie kościelnej.

3. W środę, o godz.. 17.30., nowenna do Matki Bożej, po Nowennie, Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

4. W czwartek, po Mszy św., o godz. 17.00., odmówimy litanię do Imienia Jezus i rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.00.

5. Troszcząc się o odpowiednie przygotowanie do Chrztu, we wspólnocie parafialnej, i zachowanie właściwego charakteru celebracji tego sakramentu, w tym także przygotowanie rodziców i chrzestnych, przypominamy, że wybierając termin chrztu, należy brać pod uwagę: zbawienie dziecka (nie należy pozbawiać dziecka duchowych dobrodziejstw tego sakramentu), stan zdrowia dziecka i zdrowie matki (aby mogła, jeśli to tylko możliwe, wziąć udział w liturgii chrzcielnej). W naszej Parafii, liturgia chrztu, sprawowana jest zasadniczo w dwie pierwsze niedziele miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 13.00. i w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 12.00. Przypominamy, że wierny, który chciałby zostać rodzicem chrzestnym musi spełnić wymagania określone przez prawo kościelne. Kto wybrał dla siebie życie bez sakramentów, nie może pełnić funkcji rodzica chrzestnego. Jeśli ktoś w danej parafii przyjął sakramenty np. chrzest, a już nie mieszka w tej parafii, choć nawet jest zameldowany, o zaświadczenie, że jest wierzącym i praktykującym katolikiem, udaje się Parafii na terenie, której aktualnie mieszka. Katecheza chrzcielna – w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19.00.

6. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

7. Przy wejściu do Biura Parafialnego wystawiony jest kontener na makulaturę.

8. Spotkanie z rodzicami dzieci, które rozpoczęły bezpośrednie przygotowanie do Pierwszej Komunii świętej – w piątek, 28.09., o godz. 18.30.

9. Grono Ministrantów czeka na nowych kandydatów! Z tą prośbą zwracamy się do Rodziców chłopców, aby swoich synów zachęcili do służby Panu Bogu przy ołtarzu. Służba ministrancka, wymaga bez wątpienia poświęcenia i wyrzeczeń, ale być blisko sprawowanych świętych czynności, przy ołtarzu Pana, jest też prawdziwym wyróżnieniem.

10. Nam, duszpasterzom zależy także, by wierni świeccy, czytali Słowo Boże podczas Mszy świętych, dlatego prosimy chętnych do czytania Słowa Bożego, by zgłaszali nam swoją gotowość proklamowania Słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym. Tę naszą prośbę kierujemy do pań, panów i młodzieży.

11. Niech Najświętsza Maryja Panna Jasnogórska, chroni nas i strzeże!

12. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Adama Wiśniewskiego z ul. Baczyńskiego. Rodzinie przeżywającej żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłego ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…