OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.02.2019 r.

1. W środę, nowenna, o godz.17.30.; Msza św. w intencji próśb i podziękowań, o godz. 18.00.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00. do godz. 20.00. Adorację kończymy zawsze wspólnym odmówieniem XVIII-wiecznej litanii do Najświętszego Sakramentu.

3. W I piątek miesiąca wynagradzać będziemy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za popełnione grzechy. Tego dnia zachowujemy wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych. Po Mszy św., o godz. 7.00. i 17.00., odprawione zostanie nabożeństwo wynagradzające przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00.

4. Dnia 1. marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

5. W I sobotę miesiąca, Msza św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca NMP sprawowana będzie o godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w I sobotę miesiąca, rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.00. i potrwa do godz. 9.00. Zachęcamy Parafian do praktykowania pierwszych, „Pięciu sobót miesiąca”. Szczegóły na folderach.

6. W I i w II sobotę miesiąca, odwiedziny chorych z Komunią św. ze stałej listy przez Ks. Grzegorza, a w III sobotę miesiąca – przez Ks. Łukasza.

7. W przyszłą niedzielę, odczytywany będzie we wszystkich kościołach Diecezji, List Pasterski Księdza Biskupa Ordynariusza.

8. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego wraz z modlitewnikiem na nowy miesiąc.

9. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Grażynę Pawełkowską z ul. Sandomierskiej, śp. Alicję Janion z ul. Baczyńskiego, śp. Bronisława Różyckiego z ul. Wojska Polskiego, śp. Urszulę Czajkowską z ul. Monterów. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie a zmarłych ogarnijmy teraz szczerą modlitwą. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…