OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.01.2021 r.

1. Przeżywana niedziela jest obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Często sięgajmy do Pisma świętego szukając w nim pokrzepienia i światła do chrześcijańskiego stylu życia.

2. W poniedziałek, w liturgii, obchodzone będzie święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła - Msze św. w poniedziałek, o godz. 7.00 i 17.00.

3. Msze św. w tym tygodniu, w dni zwykłe, od wtorku do piątku o godz. 7.00 i 10.00, w sobotę o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 - z niedzieli.

4. W środę, nowenna, po Mszy św. o godz. 10.00. Msza św. w intencji próśb i podziękowań o godz. 10.00 – prośby można składać w Biurze parafialnym i w zakrystii.

5. Odwiedziny chorych z Komunią św. ze stałej listy będą miały miejsce w I i w III sobotę miesiąca lutego. Jeśli jest życzenie dopisania do stałej listy można to uczynić pocztą elektroniczną lub przez indywidualny kontakt z miejscowym duszpasterzem – zawsze prosimy o podanie numeru telefonu do kontaktu. Już teraz informujemy, że chorym z I soboty kwietnia, zostanie zaniesiona Komunia św. – w ostatnią sobotę marca. Osoby, do których przychodzą duszpasterze z posługą sakramentalną lub ich opiekunowie, proszeni są o dostarczenie numerów telefonicznych – można to uczynić także pocztą e-mail.

6. Dnia, 27 stycznia, przypada kolejna rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Tego dnia obchodzony jest również Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

7. Chętnie czytajmy prasę katolicką, szczególnie Przewodnik Katolicki.

8. W naszej parafii kończymy „Dni modlitwy kolędowej” - i tak:

25.01.
Poniedziałek Baczyńskiego 18 Baczyńskiego 37


Dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu za Dni Modlitwy Kolędowej wraz z modlitwą o uproszenie daru zdrowia dla mieszkańców naszej Parafii i o oddalenie epidemii będzie miała miejsce w czwartek, od godz. 17.00, i o godz. 18.00 celebrowana będzie Msza św. w intencji za Parafian. Do 2. lutego włącznie, do skarbonki z napisem Ofiara kolędowa można złożyć swój dar materialny na utrzymanie i funkcjonowanie świątyni parafialnej. Wszystkim ofiarodawcom, Ksiądz Proboszcz, składa serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary kolędowe składane do skarbony, na tacę i poprzez bankowość elektroniczną.

10. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Różę-Marię Chmielewską z ul. Kaczyńskiego, śp. Bogdana Piotrowskiego z ul. Sandomierskiej, śp. Leszka Jańczaka z ul. Baczyńskiego, śp. Stanisława Dąbrowskiego z ul. Architektów, śp. Ewę Janiszak z ul. Kaczyńskiego, śp. Edmunda Szymyślika z ul. Woj. Polskiego, śp. Konrada Kruszczaka z ul. Architektów. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…