OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.08.2022 r.

1. Msza św. z Wigilii uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny sprawowana będzie w niedzielę, 14. sierpnia, o godz. 20.00. W poniedziałek, 15. sierpnia, przypada 102. Rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 r. i święto Wojska Polskiego. Msze św. w poniedziałek, celebrowane będą o godz.: 7.00, 8.00, 10.00 i o godz. 18.00. W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne.

2. W poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00. odmówimy sierpniowe modlitwy o trzeźwość.

3. W środę, czczony będzie Święty Jacek z Zakonu Dominikanów, który żył w XIII w. i pozostawił po sobie wzór niezwykłej świętości, w sobotę, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Bernarda – wielkiego czciciela Matki Najświętszej.

4. W czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.00, o godz. 19.30 wspólny różaniec prowadzony przez parafialne Róże różańcowe – zachęcamy do wspólnej modlitwy.

5. Bractwo Oblatów „Św. Brygidy”, dnia 3 września, organizuje pieszą pielgrzymkę do Byszewy (szczegóły w gablocie ogłoszeniowej).

6. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

7. Do środy włącznie będzie wystawiony kontener na makulaturę (można składać podniszczone książki, przeczytane gazety, broszury i papierowe ulotki).

8. MOPS w Bydgoszczy zaprasza na Drzwi Otwarte pod hasłem – jak zostać rodziną zastępczą lub rodzinnym domem dziecka (szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej)

9. Wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domów. Niech Najświętsza Maryja Panna ma naszą Ojczyznę i nas wszystkich w swojej matczynej opiece!

10. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Jacka Domina z ul. Sandomierskiej, śp. Janinę Pakułę z ul. Baczyńskiego, śp. Danielę Andrzejewską z ul. Baczyńskiego, śp. Krzysztofa Gackowskiego z ul. Techników. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…