OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.08.2021 r.

1. Jak słyszeliśmy, Księża Biskupi zatroskani o trzeźwość narodu, zwracają się każdego roku z apelem, by szczególnie w miesiącu sierpniu, bogatym w święta maryjne i wydarzenia związane ze współczesnymi dziejami naszej Ojczyzny, podjąć zobowiązanie abstynencji lub ograniczenia spożywania alkoholu. Podejmijmy ten apel wyrzeczenia się lub ograniczenia picia napojów alkoholowych dla dobra własnego, swoich rodzin i całego narodu. Z tej racji, w każdy poniedziałek sierpnia odprawiane będą sierpniowe nabożeństwa o trzeźwość. Najbliższe takie nabożeństwo w poniedziałek, w łączności ze Mszą św. o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału!

2. Dnia, 2 sierpnia będzie można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli. W tym celu należy nawiedzić kościół parafialny i odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Papieża; ponadto wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

3. Do środy, 4 sierpnia włącznie, nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

4. W środę, obchodzone będzie wspomnienie Świętego Jana Marii Vianney’a – patrona proboszczów katolickich; w środę, w naszym kościele, zgodnie z terminarzem diecezjalnym trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12.00 (intencja mszalna od Rodziny Radia Maryja); o godz. 15.00 wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do modlitwy i uczczenia Najświętszego Sakramentu. Święci nas pouczają, że: „wśród różnych praktyk pobożnych, adoracja Jezusa sakramentalnego jest pierwsza po sakramentach, najbardziej miła Bogu, i najbardziej pożyteczna dla nas”. Nowenna w środę, na zakończenie adoracji o godz. 16.45.

5. W I czwartek miesiąca, po Mszy św., o godz. 17.00, odprawione zostanie nabożeństwo eucharystyczne i modlitwy o nowe powołania i za powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej (w czwartek nie będzie wieczornej adoracji).

6. W piątek, 6. sierpnia, obchodzone będzie święto Przemienienia Pańskiego. To liturgiczne święto jest szczególnie bogate w treści duchowo-mistyczne; w I piątek miesiąca, wynagradzać będziemy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za popełnione grzechy. Tego dnia zachowujemy wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych. Po Mszy św., o godz. 7.00 i 17.00., odprawione zostanie nabożeństwo wynagradzające przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Okazja do Spowiedzi św. w I piątek miesiąca - od godz. 16.30.

7. W I sobotę miesiąca, Msza św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca NMP sprawowana będzie o godz. 9.00; adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.00.

8. Przypominamy o konieczności zakrywania w kościele ust i nosa. Pamiętajmy też o zachowaniu odpowiedniego dystansu.

9. Szczerze dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę oraz do skarbon, jak i na konto parafialne.

10. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego. 11. Wyjeżdżającym w najbliższych dniach na wakacje i letnie wycieczki, życzymy bezpiecznego i spokojnego odpoczynku.