OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkanocna – 11.04.2021 r.

1. Godzina Miłosierdzia, połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, dzisiaj o godz. 15.00, o godz. 15.45, odprawiona będzie Msza św. Chciejmy zanurzyć się w zdroju Miłosierdzia Bożego, odmawiając Koronkę i trwając na adoracji Najświętszego Sakramentu. W Dzienniczku Świętej Siostry Faustyny czytamy: „… w tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która mnie prosi przez Mękę moją”. Niech to niedzielne popołudnie, w Święto Miłosierdzia Bożego, będzie wypełnione modlitwą i skupieniem. Korzystając z transmisji telewizyjnych i internetowych, módlmy się o oddalenie epidemii, o zdrowie dla zakażonych, o siły dla służb medycznych i sanitarnych.

2. Rozpoczyna się też Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj zbiórka do puszek na ubogich.

3. W czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu, do godz. 20.00. o g. 19.30 – wspólny Różaniec.

4. Dzisiaj (niedziela), o godz. 18.00 – obrzęd błogosławieństwa i nałożenia krzyży Kandydatom do Bierzmowania - zgodnie z zasadami sanitarnymi.

5. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony – 16 kwietnia br., o g. 18.00 – od każdego Kandydata w liturgii będzie mógł uczestniczyć jeden z rodziców oraz asysta liturgiczna. Okazja do Spowiedzi dla Kandydatów i ich Rodziców, w najbliższy czwartek, od godz. 18.00 do godz. 20.00.

6. Pierwsza Spowiedź dzieci przed I Komunią św. w sobotę, 17 kwietnia: grupa „I” o godz. 8.15 i grupa „II” o godz. 9.00. Spotkanie z Rodzicami dzieci przed Pierwszą Komunią, odbędzie się 21 kwietnia, o godz. 18.30.

7. Wypowiadamy szczere - Bóg zapłać, tym wszystkim, którzy w różnych formach przekazali swój dar ofiarny na cele parafialne. Troszcząc się o bezpieczeństwo Czcigodnych Wiernych, informujemy, że z powodu pewnych niewłaściwych zachowań, które miały miejsce na terenie kościelnym w ostatnich dwóch latach, została rozbudowana sieć monitoringu. Inwestycja ta została sfinansowana z tegorocznych ofiar kolędowych, za które Ksiądz Proboszcz raz jeszcze dziękuje.

8. Pamiętajmy, że w związku z epidemią w Ojczyźnie oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych i zaleceń Władzy Duchownej, w świątyni parafialnej we wszystkich celebracjach, obowiązuje limit wiernych oraz maski i obowiązek zachowywania dystansu jeden od drugiego.

9. Zachęcamy do zakupu nowego numeru Przewodnika Katolickiego.

10. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach śp. Waldemara Sikorskiego z ul. Sandomierskiej, śp. Józefę Kurnatowską z ul. Baczyńskiego, śp. Bernarda Blanka z ul. Sandomierskiej, śp. Jerzego Roszczyna z ul. Baczyńskiego, śp. Ewę Olszewską z ul. Baczyńskiego, śp. Seweryna Dynarskiego z ul. Sandomierskiej, śp. Wandę Nizioł z ul. Sandomierskiej, śp. Annę Mazurek z ul. Baczyńskiego, śp. Magdalenę Obarzanek, śp. Danutę Jankowską z ul. Noakowskiego, śp. Teofila Ulanowskiego z ul. Architektów. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…