OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Papieski, który łączy się z ideą wspierania przez stypendia młodych Polaków, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i na ten cel zbierane są dzisiaj ofiary pieniężne do puszek.

2. Zachęcamy dzieci, by chętnie przychodziły do świątyni na modlitwę różańcową w poniedziałek i w środę na godz. 16.30. Nabożeństwo różańcowe - w niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.00, w pozostałe dni o godz. 17.30.

3. W najbliższym tygodniu, w liturgii wspominać będziemy: w poniedziałek Świętą Teresę od Jezusa, we wtorek Świętą Jadwigę Śląską – jest to pamiętny dzień wyboru Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w środę święto Świętego Ignacego Antiocheńskiego - męczennika starożytności chrześcijańskiej, który dla Chrystusa chciał być zmiażdzony przez kły dzikich zwierząt, w czwartek święto Świętego Łukasza Ewangelisty - jest to dzień modlitwy za lekarzy i pracowników ochrony zdrowia; zdecydowana większość personelu to ludzie pełni oddania i poświęcenia, którzy nawet w sprawach beznadziejnych nie szczędzą trudu i zabiegów, by ratować ludzkie zdrowie i życie. Tego dnia swoje Imieniny obchodził będzie Ksiądz Wikariusz Łukasz.

4. Zbliża się listopad, miesiąc pamięci o zmarłych i modlitwy za nich. Piękną, polską tradycją i godną polecenia są Wypominki, ale najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować naszym Zmarłym jest Najświętsza Ofiara – Msza św. Niech każda rodzina pamięta o swoich zmarłych we Mszy św. i w modlitwie. Są jeszcze wolne intencje mszalne na godz. 7.00., w niektóre dni powszednie. W Biurze Parafialnym przyjmujemy Wypominki. Za zmarłych modlić się będziemy w pierwszych dniach listopada.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartek do godz. 20.00.

6. Taca z przyszłej, tj. z III niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne.

7. Za tydzień kiermasz dewocjonaliów w Dolnym kościele.

8. W najbliższy czwartek, w Archikatedrze Warszawskiej, nasz Parafianin, alumn Seminarium Redemtoris Mater, Cezary Graczyk przyjmie święcenia diakonatu. Kandydata do święceń otoczmy w tych dniach naszą modlitwą.

9. W niedzielę, 21 października br., Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną.

10. Trwa „Mała Peregrynacja” Kopii Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości w mieszkaniach Parafian – zapisy w Biurze Parafialnym, plan peregrynacji w mieszkaniach można pobrać w kruchcie kościelnej.

11. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego. Można zakupić także kalendarz – cegiełkę „Smaki dzieciństwa” w cenie 50. zł – fundusze z rozprowadzenia kalendarzy zostaną przekazane na rzecz hospicjum perinatalnego w Bydgoszczy.

12. Dzisiaj przypada – Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi z placówek oświatowych, życzymy daru zdrowia, wytrwałości i cierpliwości.

13. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Helenę Jarotę z ul. Noakowskiego, śp. Krystynę Świeciak z ul. Baczyńskiego, śp. Marka Lewickiego z ul. Kapuściska, śp. Zdzisława Lewandowskiego z ul. Lecha Kaczyńskiego. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłą ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…