OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 NIEDZIELA Wielkiego Postu 7.03.2021 r.

1. Naszymi modlitwami towarzyszymy Papieżowi Franciszkowi w jego podróży apostolskiej do Iraku, a w sobotę przypada VIII rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową w Rzymie.

2. Spotkanie róż Żywego Różańca, po Mszy św. o godz. 8.00. Już dzisiaj informujemy, że od 19 marca, w naszej Parafii rozpocznie się Tydzień Modlitw o ochronę życia połączony z modlitwą różańcową.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 15.00. Po nabożeństwie – Msza św.

4. W środę, o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. w intencjach nowenny o godz. 18.00.

5. W czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 15.00 do godz. 17.00.

6. Spotkanie z Rodzicami dzieci przed Pierwszą Komunią, odbędzie się w czwartek, o godz. 18.00 – z zachowaniem zasad sanitarnych.

7. Droga Krzyżowa, w piątek, o godz. 9.00., 16.30. i 17.30.

8. Papieska Rada ds. Promocji Nowej Ewangelizacji wydała nowy zbiór wskazań duszpasterskich, które mają pomóc parafiom w przeprowadzeniu inicjatywy wielkopostnej „24 godziny dla Pana”. Jest ona przewidziana w tym roku na 12 i 13 marca pod hasłem: „On odpuszcza wszystkie twoje winy”. I tak, w piątek, po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 21.00, a o godz. 20.30 – wspólny różaniec. Zaś w sobotę przypada w naszym kościele, zgodnie z diecezjalnym terminarzem, adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie adoracji - o godz. 9.30., zakończenie adoracji o godz. 12.00. Zarówno w piątek wieczorem, jak i w sobotę przed południem, chętnie wstąpmy do świątyni na osobistą modlitwę i ofiarujmy nasz czas Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. W sytuacjach trudnych, Parafianie w duchowej jedności ze swoimi Duszpasterzami, jednoczą się w modlitwie do Pana, za wstawiennictwem Świętych Patronów w intencji o ustanie groźnej epidemii, prosząc o dar zdrowia dla zakażonych, o siły dla personelu medycznego, o błogosławieństwo dla służb sanitarnych i publicznych. Zarówno w piątek, jak i w sobotę podczas trwania adoracji będzie okazja do Spowiedzi św. – skorzystajmy z tej możliwości.

9. Można rezerwować terminy intencji mszalnych na nowy rok, jednak ze względu na trwającą sytuację epidemiczną, przyjmujemy rezerwację w ograniczonych możliwościach. Przy dokonywaniu rezerwacji prosimy podać numer telefonu lub adres zamieszkania. Termin rezerwacji należy potwierdzić, na dwa tygodnie wcześniej, podając treść intencji.

10. Biuro parafialne czynne jest w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.30 i w sobotę od godz. 11.00 do godz. 12.00, jest też możliwość załatwienia każdej sprawy u miejscowego duszpasterza, od wtorku do piątku, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00 – wówczas po zakończonej Mszy św. przychodzimy do Biura od strony zakrystii. Przychodząc do Biura Parafialnego, należy stosować się do przestrzegania reguł protokołu sanitarnego, czyli: maski, dezynfekcja rąk i zachowywanie dystansu. Istnieje także możliwość kontaktu w sprawach dotyczących Biura parafialnego poprzez adres mailowy parafii.

11. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

12. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach śp. Witolda Łozińskiego z ul. Noakowskiego. Rodzinie przeżywającej żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłego ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…