OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Powszechnym Tydzień Misyjny. Nabożeństwa różańcowe, w tym tygodniu, połączymy z rozważaniami misyjnymi. Zachęcamy dzieci, by chętnie przychodziły do świątyni na modlitwę w poniedziałek i w środę na godz. 16.30., różaniec w niedzielę - po Mszy św. o godz. 8.00, w pozostałe dni o godz. 17.30.

2. W niedzielę, TVP Polonia, o godz. 13.00, transmitować będzie Mszę św. z sanktuarium diecezjalnego Nowych Męczenników na Wyżynach, w intencji rychłej kanonizacji Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.

3. W zakrystii i w Biurze Parafialnym przyjmujemy Wypominki.

4. We wtorek przypada liturgiczna uroczystość Świętego Jana Pawła II – dzień ten jest upamiętnieniem inauguracji pontyfikatu Papieża Polaka. Święty Papież, decyzją Stolicy Apostolskiej jest patronem naszego województwa.

5. Spotkanie formacyjne z Kandydatami do Bierzmowania, z I kl. szkoły średniej, odbędzie się w najbliższy wtorek, o godz. 18.00.

6. Spotkanie z rodzicami uczniów z III kl. szkoły podstawowej – 23 października (środa), o godz. 18.30.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartek do godz. 20.00.

8. Parafia pw. Świętych Polskich Braci Męczenników organizuje autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, w dniach 24-25 października, jako dziękczynienie za łaskę Nawiedzenia i Peregrynacji w Diecezji – szczegółowe informacje i zapisy u p. Wacława.

9. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego. Można zakupić także kalendarz – cegiełkę: Rodzina – pasja miłości, w cenie 50. zł – fundusze z rozprowadzenia kalendarzy zostaną przekazane na rzecz hospicjum otaczającego opieką psychologiczną i lekarską rodzinę oczekującą dziecka, u którego zdiagnozowano ciężką chorobę bądź upośledzenie.

10. W Bydgoszczy rozpoczyna się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej – szczegóły na ulotkach.

11. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Mieczysława Matuszewskiego z ul. Sandomierskiej, śp. dziecko - Zofię, śp. Gertrudę Trzeciakowską z ul. Ciesielskiej, śp. Katarzynę Kalisz z ul. Baczyńskiego. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…