OGŁOSZENIA PARAFIALNE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.11.2019 r.

1. Przeżywana niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji, dzisiaj zbiórka do puszek na ludzi chorych i potrzebujących pomocy z terenu naszej Parafii.

2. Za gest materialnego wsparcia, okazany przed tygodniem prześladowanym chrześcijanom w Sudanie Południowym, ofiarodawcom składamy szczere „Bóg zapłać”.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30; zaś o godz. 18.00 – Msza św. w intencjach Nowenny.

4. W czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się o godz. 20.00.

5. W poniedziałek – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, w środę, wspomnimy w liturgii Świętego Rafała Kalinowskiego, w czwartek wspomina się Ofiarowanie NMP – od Maryi chcemy uczyć się jak dochować wierności Bogu, w piątek wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego - z tej okazji, życzliwością ogarniamy wszystkich naszych Organistów, scholę dziewczęcą, a także muzyków i śpiewaków, którzy mieszkają na terenie naszej Parafii.

6. Przypominamy, że uczniowie z VII i VIII klasy powinni złożyć w Biurze Parafialnym deklarację związaną z trwającym przygotowaniem do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

7. Do wtorku włącznie będzie wystawiony kontener na makulaturę; informujemy też, że ze względu na zmianę przepisów i reorganizację firmy podstawiającej kontener, nie będzie już zbierana makulatura.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Sumie Parafialnej, o godz. 10.00., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, modlić się będziemy o ład Boży, zgodę i pokój w umiłowanej Ojczyźnie. Trudne polskie sprawy polecać będziemy Chrystusowi Królowi Wszechświata, prosząc o nadejście Jego Królestwa – królestwa sprawiedliwości, miłości i pokoju.

9. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze artykuł o poście piątkowym, o wydarzeniach w Boliwii, o kartelach narkotykowych w Meksyku, o przemycie ludzi w Wietnamie oraz informacje z życia Kościoła Bydgoskiego.

10. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Adelę Wronczewską z ul. Lecha Kaczyńskiego, śp. Irenę Dudkę z ul. Lecha Kaczyńskiego. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłe ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…