OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2017 r.

1. Dzisiaj dzień Odpustu parafialnego. Podczas Mszy św. o godz. 11.30. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Suma odpustowa celebrowana będzie o godz. 13.00.

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Stanisława Kostki, nowicjusza jezuickiego, patrona Polski i polskiej młodzieży. Tego dnia zainaugurujemy przygotowanie do sakramentu Bierzmowania uczniów III klas gimnazjum. Zapraszamy tego dnia uczniów III klas gimnazjum oraz ich rodziców do udziału we Mszy św. o godz. 18.00. i później na spotkanie informacyjne. Zostaną wówczas rozdane książeczki do zbierania podpisów.

3. W czwartek przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w sobotę, wspomnienie Świętego Ojca Pio – tego dnia, po Mszy św. o godz. 7.00., odmówimy modlitwy za wstawiennictwem Świętego O. Pio.

4. Spotkanie z rodzicami dzieci, które rozpoczęły bezpośrednie przygotowanie do Pierwszej Komunii świętej – w środę, 20.09., o godz. 19.00.

5. Zachęcamy Parafian, aby znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem i z innymi. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koło Seniorów Oko, Żywy Różaniec, Stowarzyszenie Wspierania Powołań, parafialna Caritas, schola dziewczęca, Liturgiczna Służba Ołtarza, i inne.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

7. W czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00., zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia wraz Koronką, i jak w każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu, potrwa do godz. 20.00. Zachęcamy, aby w tym czasie, przechodząc lub przejeżdżając koło świątyni, wstąpić na chwilę modlitwy.

8. Z okazji dnia Odpustu parafialnego, wszystkim życzymy przychylności Opatrzności Bożej.

9. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Krzysztofa Truszkowskiego z ul. Pl. 6-letniego oraz Kazimierza Kurza z ul. Architektów. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…