OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31.05.2020 r.

1. Nabożeństwo Majowe dzisiaj o godz. 20.30.

2. W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Matka Najświętsza, Oblubienica Ducha Świętego, mocą którego w dniu Zwiastowania poczęła Jezusa Chrystusa, przeżyła w Wieczerniku wraz z Apostołami zstąpienie Ducha Miłości na Kościół. Od tej chwili Maryja, Wspomożycielka Wiernych i Matka Kościoła, towarzyszy Kościołowi w świecie. Msze św. w „II dzień Zielonych Świątek” o godz. 7.00., 17.00. i 18.00.

3. Od poniedziałku, rozpoczyna się miesiąc czerwiec, poświęcony Jezusowi Chrystusowi, którego w tym czasie czcimy w nabożeństwach dedykowanych Jego Najświętszemu Sercu. Nabożeństwa Czerwcowe, odprawiać będziemy w niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00., w dni powszednie o godz. 17.30., natomiast w każdy piątek czerwca, o godz. 20.00., będzie celebrowana Msza św. i następnie odprawione zostanie nabożeństwo Czerwcowe o charakterze przebłagalnym za znieważanie symboli religijnych i wielokrotne profanacje obrazu Serca Bożego i oblicza Matki Bożej, które miały miejsce przed rokiem, w naszej Ojczyźnie. Będziemy modlić się też o oddalenie niebezpiecznej zarazy od nas i całego świata.

4. W tygodniu przypada I środa miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00., odmówimy modlitwy za wstawiennictwem Świętego Józefa. Nowenna wraz z nabożeństwem Czerwcowym o godz. 17.30, a Msza św. w intencji próśb i podziękowań sprawowana będzie o godz. 18.00.

5. W czwartek, 4.06. - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek rozpocznie się po Mszy św. o godz. 17.00. i potrwa do godz. 20.00 (o godz. 19.30 – wspólny różaniec).

6. W I piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

7. W I sobotę miesiąca, Msza św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca NMP sprawowana będzie o godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w I sobotę miesiąca, rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.00. Zachęcamy do praktykowania pierwszych, „Pięciu sobót miesiąca”.

8. W I i w III sobotę czerwca będą miały miejsce odwiedziny chorych z Komunią św.

9. W piątek, przypadnie XXI rocznica pobytu Świętego Jana Pawła II w Bydgoszczy.

10. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

11. Przypominamy o konieczności zakrywania w kościele ust i nosa.

12. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Stanisława Ziemlewicza z ul. Baczyńskiego, śp. Jerzego Grochowskiego z ul. Wojska Polskiego. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, rac im dać Panie…