OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15. niedziela „w ciągu roku” – 14.07.2018 r.

1. W poniedziałek, w liturgii uczcimy Matkę Bożą z Góry Karmel.

2. W tych dniach wspominana jest 75. rocznica tragicznych wydarzeń na Wołyniu. W naszej świątyni, w najbliższy wtorek, o godz. 18.00., zostanie odprawiona Msza św. żałobna za tych, którzy tragicznie zginęli podczas Rzezi Wołyńskiej 1943 r. – a zginęli tylko dlatego, że byli Polakami. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie!

3. W środę, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w łączności ze Mszą o godz. 17.00.

4. W czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00, zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, i rozpocznie się adoracja, która zakończy się o godz. 20.00.

5. W najbliższą sobotę, z Katedry Bydgoskiej, wyrusza Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. My, pozostający w domach, chcemy im duchowo towarzyszyć i wspierać naszą modlitwą, dlatego począwszy od soboty – 21 lipca, aż do 31 lipca włącznie, tu, w świątyni parafialnej, o godz. 20.30 będzie wspólna modlitwa połączona z Apelem Maryjnym. Zachęcamy wszystkich Parafian do uczestniczenia w Apelu i modlitwy w intencji pielgrzymów, w intencji Kościoła, Ojczyzny i naszej Parafii. Tegoroczne Apele Maryjne stanowić będą przygotowanie do Misji Świętych i Peregrynacji Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Diecezji i w naszej Parafii.

6. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze artykuły: O zawiłościach prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję”, o antysemityzmie, o zagrożeniach duchowych.

7. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku a wszystkim błogosławionej niedzieli.

8. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Michała Babskiego z ul. Łukaszewicza, śp. Jadwigę Rutkę z ul. Sandomierskiej, śp. Zenona Przybodę z ul. Łukasiewicza. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…