OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Podczas Mszy św. o godz. 11.30., odbędzie się błogosławieństwo wieńca adwentowego.

2. Dzisiejszą niedzielą, Kościół w Polsce, rozpoczyna nowy rok duszpasterski, którego hasło brzmi: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”.

3. Drogich Parafian i wszystkich modlących się w naszej świątyni prosimy, by Adwent przeżyli pobożnie i w radości ducha, dobrze przygotowując się do świętowania pamiątki Narodzin Chrystusa i na powtórne Jego przyjście. Tradycyjna Msza św. ku czci Matki Bożej, czyli Roraty celebrowane będą, od poniedziałku do piątku, o godz. 7.00;

4. Jak każdego roku, przed Roratami, o godz. 6.00. – od poniedziałku do czwartku, odmawiana będzie Jutrznia, czyli poranna Liturgia Godzin prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne w kaplicy chrzcielnej, przy zachowaniu obostrzeń sanitarno-epidemicznych.

5. W czwartek przypada w naszym kościele, zgodnie z diecezjalnym terminarzem, adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie adoracji będzie miało miejsce po Mszy św. o godz. 11.00., zakończenie adoracji – przed Mszą św. o godz. 17.00, o godz. 15.00 odmówimy „Koronkę”, o godz. 16.30 – wspólny różaniec w intencji o oddalenie epidemii i o zdrowie dla zakażonych. Wielu spośród nas, odczuwa szczególne przywiązanie do kultu eucharystycznego przejawiającego się w adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzony będzie Dzień modlitw za Bezrobotnych.

7. W I piątek miesiąca, okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.30; nabożeństwo wynagradzające Sercu Bożemu, po Mszy św. o godz. 17.00.

8. W I sobotę miesiąca, Msza św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca NMP sprawowana będzie o godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w I sobotę miesiąca, rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.00.

9. W przyszłą niedzielę modlić się będziemy za Kościół na Wschodzie, niosąc mu pomoc duchową i materialną. Z tej racji, przeprowadzana będzie zbiórka ofiar do puszek.

10. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę w łączności ze Mszą św. o godz. 8.00.

11. Kontener na makulaturę będzie wystawiony do wtorku włącznie – można wrzucać gazety i papier drukowany, nie należy wrzucać twardych kartonów.

12. Wierni którzy pragną przyjąć Komunię św. na rękę, proszeni są o podejście do szafarza przy tablicy informacyjnej z napisem „Komunia św. na rękę”, pozostali szafarze udzielają Komunii św. w formie tradycyjnej. Wiernych prosimy o zachowanie dystansu w podchodzeniu do Komunii św.

13. Przypominamy o konieczności zakrywania w kościele ust i nosa.

14. Caritas Diecezjalna rozpoczyna rozprowadzanie świec w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena dużej świecy – 15 zł, małej – 6 zł. Pobłogosławione opłatki, rozprowadzane są zgodnie z protokołem sanitarnym – można też nabyć opłatki przygotowane do wysłania listownie. Ofiary składane za opłatki zostaną przeznaczone na rzecz opłat za energię elektryczną.

15. Zawieszone zostają do końca stycznia, sobotnie i przedświąteczne wizyty u chorych.

16. Do nabycia Przewodnik Katolicki wraz z modlitewnikiem na nowy miesiąc.

17. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Jerzego Niestatek z ul. Sandomierskiej, śp. Leszka Trzeciakowskiego z ul. Ciesielskiej, śp. Tadeusza Nowaka z ul. Lecha Kaczyńskiego, śp. Zofię Komasę z ul. Ciesielskiej, śp. Kazimierę Knys z ul. Baczyńskiego, śp. Urszulę Sergot z ul. Baczyńskiego, śp. Ryszarda Czajkowskiego z ul. Baczyńskiego, śp. Urszulę Preus z ul. Baczyńskiego, śp. Henryka Jagodzińskiego z ul. Baczyńskiego. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…