OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2017 r.

1. W najbliższym tygodniu, w liturgii wspominać będziemy: w poniedziałek Świętą Jadwigę Śląską – jest to pamiętny dzień wyboru Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, we wtorek wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego, męczennika starożytności chrześcijańskiej, który dla Chrystusa chciał być zmiażdzony przez kły dzikich zwierząt, w środę święto Świętego Łukasza Ewangelisty, jest to dzień modlitwy za lekarzy i pracowników służby zdrowia; większość służby zdrowia – to ludzie pełni oddania i poświęcenia, którzy nawet w sprawach beznadziejnych nie szczędzą trudu i zabiegów, by ratować ludzkie życie. Tego dnia swoje Imieniny obchodził będzie Ksiądz Wikariusz Łukasz.

2. Zbliża się listopad, miesiąc pamięci o zmarłych i modlitwy za nich. Piękną, polską tradycją i godną polecenia są Wypominki, ale najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować naszym Zmarłym jest Najświętsza Ofiara – Msza św. Niech każda rodzina pamięta o swoich zmarłych we Mszy św. i w modlitwie. Są jeszcze wolne intencje mszalne na godz. 7.00. w niektóre dni powszednie. W Biurze Parafialnym i w zakrystii przyjmujemy Wypominki. Za zmarłych modlić się będziemy w pierwszych ośmiu dniach listopada.

3. Spotkanie z rodzicami uczniów z III kl. szkoły podstawowej, w środę, o godz. 19.00.

4. Rekolekcje Żywego Różańca na Piaskach odbędą się od 20. do 22. października i od 10. do 12. listopada.

5. Za tydzień kiermasz dewocjonaliów w dolnym kościele.

6. Na uroczystości związane z 33. rocznicą męczeńskiej śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, obchodzone w kościele pw. Św. Polskich Braci Męczenników, składać się będą - w sobotę Koncert pt. „Maryja w życiu Księdza Jerzego” i w niedzielę, 22. października, o godz. 13.00., Msza św., transmitowana przez Telewizję Polonia.

7. W niedzielę, 22 października br., Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Taca przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

8. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego. Są w nim artykuły o Różańcu do granic, jak nie marnować jedzenia, „Włosi są już zmęczeni” – o problemach z uchodźcami oraz artykuły opisujące wydarzenia z życia naszej Diecezji.

9. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Stanisława Twardowskiego z ul. Kapuściska. Rodzinie przeżywającej żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłego ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…