OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023 r.

1. Trwa parafialna Kolęda – plan znajduje się w internecie i w gablotach ogłoszeniowych. Woda pobłogosławiona do pokropienia mieszkania znajduje się w kruchcie kościelnej. W czwartek kolęda rozpocznie się od godz. 17.30. Dodatkowa Kolęda, w piątek, od godz. 15.00.

2. W środę, nowenna, w łączności ze Mszą św. o godz. 10.00.

3. Dnia, 2. lutego, tj. w czwartek, obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo świec. Ze świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się okres śpiewania kolęd i trzymania choinek. Dzień 2. lutego jest jednocześnie Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Do puszek, po Mszy św., będą zbierane ofiary na klasztory klauzurowe w naszej Diecezji, tzn. na klasztor Sióstr Karmelitanek w Tryszczynie oraz na klasztor Sióstr Klarysek, przy ul. Gdańskiej nr 56. Msze św. w czwartek: o g. 7.00, 9.00 o godz. 17.00 (podczas Mszy św. o 17.00. - błogosławieństwo świec dzieciom przed Pierwszą Komunią św.).

4. W I piątek miesiąca wynagradzać będziemy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za popełnione grzechy. Tego dnia zachowujemy wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych. Po Mszy św., o godz. 7.00 i o godz. 17.00, odprawione zostanie nabożeństwo wynagradzające przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Okazja do Spowiedzi św. w I piątek od godz. 16.30. Tego dnia, w trakcie Mszy św. o g. 7.00 i 17.00, udzielane będzie błogosławieństwo Świętego Błażeja – patrona osób ze schorzeniami gardła i języka.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi - o godz. 9.00; po tej Mszy św. rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, do godz. 10.15.

6. W przyszłą niedzielę, spotkanie Żywego Różańca – po Mszy św. o godz. 8.00.

7. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego wraz z modlitewnikiem na nowy miesiąc.

8. W przyszłą niedzielę będzie odczytywany List Pasterski Księdza Biskupa.