OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.08.2020 r.

1. Trwa miesiąc abstynencji i ograniczenia spożywania napojów alkoholowych. W poniedziałek, po Mszy o godz. 17.00. - wystawienie Najświętszego Sakramentu i sierpniowe modlitwy o trzeźwość.

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Wawrzyńca. Przysłowie ludowe brzmi: Wawrzyniec pokazuje, jaka jesień następuje.

3. Nowenna w środę w łączności ze Mszą św. o godz. 17.00.

4. W czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00., rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.00, o godz. 19.30 – wspólny różaniec w intencji o oddalenie epidemii i o zdrowie dla zakażonych.

5. W piątek, w liturgii, uczcimy Świętego Maksymiliana Marię Kolbego Męczennika, który jest patronem „naszych trudnych czasów” – Msze św. tego dnia o godz. 7.00 i 17.00.

6. Msza św., w piątek 14. sierpnia, o godz. 18.00., będzie już Mszą Wigilii uroczystości Wniebowzięcia NMP.

7. W sobotę, 15. sierpnia, celebrowane będą Msze św. o następujących godzinach: o godz. 7.00., 8.00., 10.00. i 18.00. Na zakończenie każdej Mszy św. - błogosławieństwo ziół i kwiatów (przez symbolikę kłosów zbóż, owoców i kwiatów, Maryja jest pokazana w duchowej dojrzałości i wysławiana jako wspaniały i najdoskonalszy owoc Odkupienia a zarazem obraz przyszłości Kościoła) - Klub Seniora OKO będzie rozprowadzał bukieciki z ziołami; Apel maryjny, w sobotę, o godz. 20.30 – zachęcamy do udziału!

8. Dnia 15. sierpnia, wspominać też będziemy zwycięski bój nad armią bolszewicką. BITWA WARSZAWSKA z 1920 roku, zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i nie rozprzestrzenieniu się rewolucji komunistycznej w Europie Zachodniej. Cud nad Wisłą został uznany za 18. najważniejszą bitwę w historii. Tego dnia, swoje święto obchodzi Wojsko Polskie, które szanujemy i cenimy.

9. Biuro Parafialne – czynne w tym tygodniu, tylko w poniedziałek; wszelkie sprawy można też zgłaszać od wtorku do piątku, bezpośrednio po Mszy św. o 7.00 i 17.00.

10. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego – w najnowszym numerze znajdziemy wiele ciekawych artykułów.

11. Trwa nabór dzieci do Klubu Dziecięcego i do Przedszkola Katolickiego przy kościele pw. Świętej Jadwigi przy ul. Wojska Polskiego 7.

12. W przyszłą niedzielę, zgodnie z wysłuchanym zarządzeniem, odbędzie się zbiórka do puszek na ofiary wybuchu w Bejrucie.

13. Przypominamy o konieczności zakrywania w kościele ust i nosa. Pamiętajmy też o zachowaniu odpowiedniego dystansu.

14. Niech Najświętsza Maryja Panna, Wniebowzięta Królowa ma nas w swojej opiece!

15. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Magdalenę Warczak z ul. Betoniarzy, śp. Krystynę Kośmider z ul. Baczyńskiego. Sandomierskiej. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…