OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU – 1.12.2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Podczas Mszy św. o godz. 11.30., odbędzie się błogosławieństwo wieńca adwentowego.

2. Dzisiejszą niedzielą, Kościół w Polsce, rozpoczyna nowy rok duszpasterski, którego hasło brzmi: „Wielka tajemnica wiary”.

3. Drogich Parafian i wszystkich modlących się w naszej świątyni prosimy, by Adwent przeżyli pobożnie i w radości ducha, dobrze przygotowując się do świętowania pamiątki Narodzin Chrystusa i na powtórne Jego przyjście. Najbardziej właściwym przygotowaniem będzie udział w Roratach, tradycyjnej adwentowej Mszy św. ku czci Matki Bożej. Roraty odprawiać będziemy w dni powszednie, od poniedziałku do piątku włącznie, o godz. 7.00. Uczestnictwo w „Roratach” sprawowanych wcześnie rano wiąże się z wyzwaniem dla ludzkiego ducha i ludzkiego ciała, i jest to zgodne z wewnętrzną logiką czasu Adwentu. Nie tylko dzieci mogą przychodzić na Roraty z lampionami, ale i osoby dorosłe. Kolorowe lampiony, rozpraszające adwentowe mroki, są zapowiedzią ciepła i światła, jakie Zbawiciel przyniósł ze sobą na ziemię. Prosimy Rodziców, aby w miarę możliwości, umożliwić dzieciom i dorastającej młodzieży wdrożyć się w starą i bogatą tradycję katolicką, uczestniczenia we Mszy św., ku czci Najświętszej Maryi Panny. Dzieci z lampionami będą oczekiwać na rozpoczęcie Rorat w kruchcie kościoła – przy gablotach. Lampiony do nabycia na kiermaszu w Dolnym kościele. Podczas każdej Mszy św. roratniej będzie okazja do Spowiedzi św.

4. Przed Roratami, o godz. 6.00. – od poniedziałku do czwartku, odmawiana będzie w Dolnym kościele, Jutrznia, czyli poranna Liturgia Godzin, prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne.

5. We wtorek przypada w naszym kościele, zgodnie z diecezjalnym terminarzem, adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie adoracji będzie miało miejsce po sprawowanej Mszy św. o godz. 11.00., zakończenie adoracji – przed Mszą św. o godz. 17.00. Chętnie tego dnia wejdźmy do parafialnej świątyni na osobistą modlitwę i ofiarujmy nasz czas Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Jak dobrze, że wielu spośród nas, odczuwa szczególne przywiązanie do kultu eucharystycznego przejawiającego się w adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. W najbliższą sobotę i w niedzielę, zostaną pobłogosławioną opłatki na stół wigilijny. Opłatki i świece będzie można nabywać od II niedzieli Adwentu.

7. W środę, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzony jest Dzień modlitw za Bezrobotnych; w piątek, przypada wspomnienie Świętego Mikołaja Biskupa.

8. W I czwartek miesiąca, po Mszy św. o godz. 17.00. odmówimy modlitwy za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu, do godz. 20.00.

9. W I piątek miesiąca, okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00.; nabożeństwo wynagradzające Sercu Bożemu, po Mszy św. o godz. 17.00.

10. W I sobotę miesiąca, Msza św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca NMP sprawowana będzie o godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w I sobotę miesiąca, rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.00.

11. W niedzielę, tj. 8. grudnia, obchodzić będziemy uroczystość – Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 9.30., uczcimy Matkę Bożą, śpiewem Godzinek. Błogosławieństwo medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii o godz. 11.30.

12. W przyszłą niedzielę modlić się będziemy za Kościół na Wschodzie, niosąc mu pomoc duchową i materialną. Z tej racji, przeprowadzana będzie zbiórka ofiar do puszek.

13. Opłatek organizowany przez Klub Seniora „OKO” odbędzie się 12. grudnia, o godz. 15.00 w Sali parafialnej – będzie to otwarte spotkanie.

14. Do nabycia Przewodnik Katolicki.