OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1.11.2020 r.

1. Dzisiaj Msze św. wg porządku niedzielnego.

2. W poniedziałek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu, o godz.7.00., 9.00, 10.00 i 18.00.

3. Wypominki i różaniec za zmarłych od poniedziałku do soboty włącznie, o godz. 17.30.

4. W tygodniu przypada XXXII rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Ordynariusza. Wypraszajmy Drogiemu Księdzu Biskupowi Bożą łaskę w pełnieniu apostolskiej posługi.

5. Spotkanie formacyjne dla uczniów I klasy szkoły średniej – przed Bierzmowaniem - odbędzie się 10 XI, we wtorek, o godz. 18.00.

6. W I środę miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00., odmówimy modlitwy za wstawiennictwem Świętego Józefa.

7. W I czwartek miesiąca, po Mszy św. o godz. 17.00., odprawimy nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego modlić się będziemy za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele i odmówimy Różaniec za zmarłych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek potrwa do godz. 19.00.

8. W I piątek okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.30. Nabożeństwo Wynagradzające Sercu Bożemu w łączności ze Mszą św. o godz. 7.00.

9. W I sobotę miesiąca, Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi będzie celebrowana o godz. 9.00.

10. W I i w III sobotę miesiąca, odwiedziny chorych z Komunią św. ze stałej listy. Ewentualne zmiany dotyczące odwiedzin przez duszpasterzy prosimy zgłaszać w Biurze parafialnym lub telefonicznie i mailowo.

11. Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ten dzień ma uwrażliwić Polaków na problem wolności religijnej, jako jednego z podstawowych praw człowieka, a także ukazać obecną trudną sytuację chrześcijan w świecie, w której chrześcijanie spotykają się z dyskryminacją prawną i społeczną, jak i z krwawym prześladowaniem. Za tydzień, po Mszy świętej, będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej.

12. Przypominamy o konieczności zakrywania w kościele ust i nosa. Pamiętajmy też o zachowaniu odpowiedniego dystansu i dezynfekcji rąk.

13. Zgodnie z zaleceniami Władzy Duchownej oraz kierując się prośbą Wiernych, przypominamy, że podczas każdej Mszy św., osoby które pragną przyjąć Komunię św. na rękę, proszone są o podejście do szafarza przy tablicy informacyjnej z napisem „Komunia św. na rękę”, pozostali szafarze udzielają Komunię św. w formie tradycyjnej.

14. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego. Można zakupić także kalendarz – cegiełkę „ANIOŁY”, w cenie 50. zł – fundusze z rozprowadzenia kalendarzy zostaną przekazane na rzecz hospicjum otaczającego opieką psychologiczną i lekarską rodzinę oczekującą dziecka, u którego zdiagnozowano ciężką chorobę bądź upośledzenie.

15. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Teresę i Wiktora Worobiej z ul. Baczyńskiego, śp. Edmunda Więckowskiego z ul. Lecha Kaczyńskiego, śp. Kazimierę Kaczmarek z ul. Baczyńskiego, śp. Grażynę Budzyńską z ul. Noakowskiego. Rodzinom przeżywającym żałobę wyrażamy serdeczne współczucie, a zmarłych ogarnijmy teraz szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…