OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 21.04.2019 r.

1. W Poniedziałek Wielkanocny, czyli w II Święto Zmartwychwstania Pańskiego, Msze św. odprawiać będziemy wg niedzielnego porządku. W II święto Wielkanocne, czytany będzie list Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz zbierać będziemy ofiary na tę uczelnię.

2. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego świętowana jest w Kościele przez 8 dni (oktawę). W piątek, w Oktawie Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W środę, nowenna do Matki Bożej, o godz. 17.30.

4. W czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu, do godz. 20.00.

5. Próby przed Bierzmowaniem – w tym tygodniu - we wtorek o godz. 18.00., w środę o godz. 18.30.

6. W najbliższą sobotę, pierwsza Spowiedź św., dzieci przed Pierwszą Komunią, o godz. 9.00. Spotkanie z Rodzicami tych dzieci odbędzie się 29. kwietnia.

7. Przyszłą niedzielę, kończącą Oktawę Wielkanocną, przeżywać będziemy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00., odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i o godz. 15.45., będzie Msza św. Za tydzień - zbiórka do puszek na działalność Diecezjalnej Caritas.

8. Dziękujemy Wszystkim, którzy swoim talentem, pracowitością i ofiarnością, przyczynili się do ubogacenia naszej świątyni parafialnej w przeżywaniu świętych Dni Paschalnych.

9. Najmilsi! Na zakończenie liturgii, w okresie wielkanocnym, śpiewamy radosną antyfonę maryjną, rozpoczynającą się słowami: Wesel się Królowo miła. W ten sposób, wyrażamy wiarę w zmartwychwstanie naszego Pana. Chciejmy razem z Maryją, prawdziwie radującą się Dziewicą, cieszyć się zmartwychwstaniem, tak zwyczajnie, na co dzień, witając się z napotkanymi ludźmi i podczas rodzinnych spotkań. Drogim Parafianom i wszystkim Gościom, w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, składamy świąteczne życzenia - Wesołego Alleluja!