OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019 r.

1. Dzisiaj dzień Odpustu parafialnego. Podczas Mszy św. o godz. 11.30. - odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Suma odpustowa - o godz. 13.00. Tegoroczna uroczystość Odpustowa wpisuje się w trwającą Renowację Misji Świętych – nauki głosi O. Ryszard - Definitor Generalny Zakonu Paulinów z Jasnej Góry. Dzisiaj też błogosławieństwo niemowląt, dzieci przedszkolnych i kobiet w stanie błogosławionym o godz. 16.00. Apel maryjny z nauką misyjną – o godz. 20.30.

2. Okazja do Spowiedzi św. będzie w środę i w czwartek rano od godz. 8.00 do 9.00, po południu od godz. 16.30 do godz. 17.00; w czwartek także od 19.30 do 20.30.

3. W środę, o godz. 9.00, sprawowana będzie Msza św. z udzieleniem sakramentu Chorych – po tej Mszy św., chorzy i ich opiekunowie zaproszeni są przez Zespół parafialnej Caritas na poczęstunek do Sali parafialnej.

4. W środę, o godz. 17.00, celebrowana będzie Msza św. z nauką misyjną skierowaną do młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Do udziału w tym spotkaniu zobowiązani są uczniowie z klasy I szkoły średniej oraz z VII i VIII klasy szkoły podstawowej – prosimy też, o ile to możliwe, aby byli obecni rodzice i dziadkowie naszej młodzieży.

5. W najbliższy czwartek:
- po Mszy św. o godz. 9.00, odmówimy modlitwy przy odnowionym krzyżu misyjny;
- na godz. 15.00 do Sali parafialnej zapraszamy seniorów na otwarte spotkanie;
- tego samego dnia, tj. w czwartek, o godz. 17.00., zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna, w Pierwszą Rocznicę Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiej Matki i Królowej;
- w czwartek też spotkamy się wszyscy jako Rodzina Parafialna na zakończenie Renowacji Misji, o godz. 21.00, czyli w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

6. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

7. Przy obrazie Świętego Jana Pawła II jest wyłożona „Parafialna Księga Oddania Matce Bożej”. Do tej księgi można wpisywać swoje osobiste dziękczynienia, prośby i akty zawierzenia – oddajemy się Matce Bożej, ponieważ wierzymy i ufamy, że nasze życie w Jej rękach będzie bezpieczne. Po zakończeniu Renowacji Misji, „Księga Oddania”, zostanie opieczętowana i przekazana do Centrum Modlitwy Zawierzenia na Jasnej Górze.